Skip to content

Rüzgar Türbini Yağları

Rüzgar türbinlerinin aktarma kutularında kullanılan dişli yağlarından salınım, dönme ve türbin yatağı greslerine ve hidrolik yağlarına kadar birçok uygulamaya özel Mobil SHC™ sentetik yağlar mevcuttur.Mobil™ markalı endüstriyel yağları türbinleri çalıştırmakla kalmaz, üretkenlikte sınıf atlatır.

Önde gelen rüzgar türbini üreticilerinin birçoğuna uygun Mobil™ markalı sanayi yağı bulunmaktadır. Bu üreticiler arasında Vestas, Repower, Suzlon, Enercon, GE Energy ve Nordex sayılabilir.

Mobil SHC Yağlar Kullanarak Nasıl Tasarruf Eder ve Üretkenliği Arttırabilirim?

Mobil SHC™ yağlar aşırı sıcak ve soğuk, ağır yükler, çok düşük veya yüksek hızlar gibi zorlu koşullarda hissedilir avantajlar sağlar.Makinelerin kullanım ömrünü ve yağ değişimi aralıklarını uzatmaya yardımcı olurken, beklenmedik arızalara ve bakım amaçlı sistem kapatmalara karşı koruma sağlar.

Rüzgar Türbinlerine Uygun Mobil Yağlar:

  • Mobilgear SHC™ XMP Serisi
  • Mobil SHC™ 600 Serisi
  • Mobil DTE™ 10 Excel Serisi
  • Mobilith SHC™ Serisi

Faydaları

Uzun Yağ Ömrü

Yüksek sıcaklıkta mükemmel kararlılık ve oksitlenmeye karşı direnç sunan Mobil SHC™ yağları, madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun ömürlüdür. Böylece yağ değişim aralıkları uzar, yağ bertaraf maliyetleri düşer ve üretim kesintileri azalır.

Uzun Ekipman Ömrü

Mobil SHC™, sermayenizi pas, korozyon ve aşınmaya karşı korur. Aşırı sıcaklıklarda kararlılığı sayesinde makine ömrünü uzatmaya yardımcıdır.

Daha Fazla Üretkenlik, Daha Fazla Kâr

Mobil SHC™ sadece yağ ihtiyacını karşılamaz.İşletme maliyetini düşürme, randımanı arttırma ve kârlılığınızı yükseltme potansiyeliyle işletmenize kazanç da sağlar.