Skip to content

Gıda Makinesi Yağları

Gıda ve içecek üretim makineleri ve cihazlarının yağlamasında kullanılacak hidrolik sıvısından dişli yağı ve grese kadar çok çeşitli Mobil NSF H1 tescilli sanayi yağları bulunmaktadır.Tüm yağ çeşitleri üretkenliği arttırmak için tasarlanmış olsa da, ISO 21469 veISO 22000 sertifikalı tesislerde Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) programı uyarınca üretilmiş Mobil SHC Cibus™ serisi yağlar, uygulama alanına bağlı olarak mineral yağlara göre %3,6’ya kadar enerji tasarrufu sağlayabilir.Mobil SHC Cibus endüstriyel yağları, gıda üretim sektörünün et, süt ürünleri, fırıncılık, içecek, bira, şeker, tahıl, ilaç, hayvan yemi, balık ve gıda ambalajı gibi en büyük işkollarına uygundur.

Gıda Sektörü için Mobil NSF H1 Tescilli Yağlar

Mobil SHC Cibus™ ve Mobil SHC Polyrex™, NSF H1 tescilli yağ ve gresler olup gıda ve içecek işleme makinelerinde kullanılabilir.Bu ürünler ayrıca Helal ve Koşer (Parve) gıda üretimine uygundur.

Mobil SHC Yağlar Kullanarak Nasıl Tasarruf Eder ve Üretkenliği Artırabilirim?

Mobil SHC yağlar aşırı sıcak ve soğuk, ağır yükler, çok düşük veya yüksek hızlar gibi zorlu koşullarda hissedilir avantajlar sağlar.Makinelerin kullanım ömrünü ve yağ değişimi aralıklarını uzatmaya yardımcı olurken, beklenmedik arızalara ve bakım amaçlı sistem kapatmalara karşı koruma sağlar.

Gıda Üretimine Uygun Mobil Yağları

  • Mobil SHC Cibus™  Serisi (Hidrolik, Dişli, Kompresör Yağları)
  • Mobil SHC Polyrex™ Serisi (Gres)
  • Mobil Gargoyle Arctic SHC™ (Soğutma  Kompresör Yağı)
  • Mobil Glygoyle™ Serisi

Faydaları

Yüksek sıcaklıkta mükemmel kararlılık ve oksitlenmeye karşı direnç sunan Mobil SHC™ yağları, madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun ömürlüdür. Böylece yağ değişim aralıkları uzar, yağ bertaraf maliyetleri düşer ve üretim kesintileri azalır.

Uzun Ekipman ve Yağ Ömrü

Mobil SHC™, sermayenizi pas, korozyon ve aşınmaya karşı korur. Aşırı sıcaklıklarda kararlılığı sayesinde makine ömrünü uzatmaya yardımcıdır.

Daha Fazla Üretkenlik, Daha Fazla Kâr

Mobil SHC™ sadece yağ ihtiyacını karşılamaz.İşletme maliyetini düşürme, randımanı arttırma ve kârlılığınızı yükseltme potansiyeliyle işletmenize kazanç da sağlar.