Skip to content

Yüksek Temizlik ve Kalıntı Kontrolü

Mobil 1 Eski Motorlar İçin Yüksek Temizlik Performansı Sağlar

Laboratuvar testlerinde, geleneksel madeni yağ kullanan bir Amerikan bir de Avrupa motorunu Mobil 1 ile doldurduk. Tavsiye edilen yağ boşaltma aralıklarıyla Mobil 1 ile kat edilen 14.000 mil sonrasında, Avrupalı araç, teşhir salonunda sergilediği temizlik seviyesine yakın bir seviyeye döndü. Amerikan araçsa, daha da yüksek bir gelişme gösterdi.

Mobil 1 Yüksek Sıcaklıklarda Yüksek Performans Sağlar

Mobil 1, motorunuzu yüksek sıcaklık koşullarında daha temiz tutar. Yaptığımız motor testlerinden bazıları, şiddetli koşulları simüle etmekteydi. Bu motor testiyse, çok sıcak bir havada yapılan yüksek hızlı simülasyon sürüşlerindeki piston kalıntılarını ölçmektedir. Yağ sıcaklığı, 100 saatte 150ºC’ye yükselmiştir.

Mobil 1 Yüksek Sıcaklıklarda Bile Kalıntılara Karşı Üstün Dayanıklılık Sağlar

Mobil 1, yüksek sıcaklıkta oluşan kalıntılara karşı dayanıklılık konusunda diğer önde gelen sentetik ve yarı sentetik yağlara göre etkilidir. Testimiz, motor verimini düşüren yüksek sıcaklık koşullarındaki piston kalıntıları formülünü simüle etmektedir. Test yağı 285ºC’ye kadar ısıtılmış ve hızla dönmekte olan (2500tur/dakika) ve 330ºC’ye ısıtılmış alüminyum bir diske yönlendirilmiştir. Bu test 3 saat sürmüştür. Test sonunda, yağa 100 üzerinden bir temizlik derecesi verdik.

×

Merhaba

Bize daha hızlı ulaşmak için destek ekibimizle görüşün!

×